Bývanie

Rezidenčné bývanie

Nesto ponúkne mix rôzne veľkých bytov (1 až 4-izbových) a rodinných domov. Podstatná časť novej mestskej štvrte bude spojená živými ulicami podľa mestského dizajnu s názvom woonerf – obytné zóny vytvorené s ohľadom na záujmy chodcov a cyklistov, ktoré podporujú sociálnu interakciu ľudí a vznik susedských komunít. Doprava bude utlmená a autá budú môcť jazdiť iba limitovanou rýchlosťou, keďže prioritou je verejný priestor a jeho využitie pre ľudí.

Nájomné bývanie

Nesto rozšíri možnosti nájomného bývania – plnohodnotnú alternatívu k vlastnému bývaniu. Ideálne pre strednú generáciu, pre tých, ktorí nepotrebujú veľa vlastniť, aby mali pocit, že niečo znamenajú. Pôjde o dlhodobé bývanie s transparentnými podmienkami. K dispozícii budú byty s dvoj- až štvorizbovými dispozíciami.

Mám záujem

Práca

Flexibilný workplace

Preč sú časy práce v tradičných kanceláriách, kde jediným miestom sociálnej interakcie bola kuchynka.

Nesto ponúkne niekoľko typov pracovných priestorov. Okrem štandardných kancelárskych priestorov, aj flexibilné kancelárie, malorozmerné (small-scale) kancelárie, hybridné priestory, ale aj klasický co-working. Spoločné priestory integrujú špecialistov z rôznych odvetví a vytvoria príležitosti na networking nielen pri práci, ale aj vo voľnom čase, pri športových aktivitách.

Kreatívne priestory

Kombinácia stredne veľkých kancelárskych budov s modulovateľnými priestormi a skladmi, ktoré v sebe kombinujú kanceláriu, dielne, techlab, sklad a showroom v jednom.

Kombinácia miestnych vychytených reštaurácií s menšími obchodmi, podnikmi a ďalšími službami vytvoria z tejto časti štvrte nové pulzujúce centrum – ideálne pre showroom-y, start-up-y, kreatívne firmy, ale aj malovýrobu, veľkoobchod, distribúciu, technologické firmy, ľahký priemysel či mestskú logistiku.

Vďaka modulovateľným prvkom je možné prispôsobiť priestory špecifickým nárokom firiem.

Obchodné priestory

Okrem tradičných prevádzok ponúkne Nesto obchodné priestory kombinované s kreatívnymi štúdiami a ateliérmi. Umelci, remeselníci, architekti a kreatívci budú môcť svoj talent nielen zhmotňovať, ale zároveň aj predávať. K dispozícii budú aj prevádzky, ktoré navyše skombinujú aj funkciu bývania, takže človek ráno vstane a v papučiach obslúži prvého zákazníka.

Mám záujem

Občianska vybavenosť

Medicentrum

Všeobecný lekár, rôzni špecialisti či lekáreň – všetko bude pod jednou strechou bez potreby cestovania.

Mať v blízkosti lekára pre seba či svoje dieťa je veľkou výhodou. Medicínske centrum v Neste bude poskytovať liečebno-preventívnu starostlivosť v nadštandardných podmienkach.

Škôlka a škola

Pre najmenších obyvateľov bude v Neste vybudovaná škôlka, pre starších zasa škola.

Predškolské zariadenie a škola budú zasadené do zelenej časti štvrte a v ich okolí bude utlmením dopravy zaistený bezpečný pohyb detí. Vďaka blízkosti autobusovej zastávky budú dobre prístupné aj pre deti z iných častí mesta. Vedľa školy bude umiestnené športové centrum tak, aby ho žiaci mohli bez zložitého presúvania využívať.

Co-living

Pre tých, ktorí sa nechcú viazať, chcú mať pocit slobody a nevedia, kam ich život zanesie. Co-living je bývanie pre novodobých nomádov a freelancerov. Krátkodobé ubytovanie internátneho typu je alternatívou k štartovaciemu bývaniu, pri ktorom si netreba na krk viazať hypotéku. Ponúka súkromie a komunitné priestory (obývačka, kuchyňa), v ktorých človek nájde nových kamarátov a súputníkov. Co-living pripomína hotel alebo hostel – poskytuje aj služby, ako napríklad recepciu, internetové pripojenie a ďalšie doplnkové služby, ktoré si nájomník môže dokúpiť (napr. upratovanie, práčovňa a podobne).

Dočasné bývanie pre seniorov

Aktívni seniori, ktorí nechcú žiť sami môžu využiť dočasné bývanie s asistenčnými službami. Je to nezávislé krátkodobé bývanie v úplnom súkromí pre ľudí nad 60 rokov, ktorí sú stále aktívni. Okrem možností socializovať sa (spoločenské aktivity nielen s rovesníkmi) tu majú po ruke aj podporné služby prispôsobené potrebám staršieho človeka – ošetrovateľov, upratovanie, práčovňu, nonstop recepciu so zdravotnou sestrou, liekovou službou a podobne.

Bývanie je umiestnené v blízkosti ďalšej občianskej vybavenosti tak, aby seniorom zjednodušilo život, napríklad využitím služieb medicentra či športového centra.

Mám záujem

Voľný čas

Multifunkčná kultúrno-spoločenská hala

Človek nežije len z chleba, ale aj z kultúry. Nesto preto prinesie vlastný priestor na kultúrne a spoločenské podujatia.

V multifunkčnej kultúrnej hale bude možné organizovať širokú paletu podujatí: od konferencií, cez výstavy až po profesionálne koncerty, divadelné predstavenia, komunitné podujatia pre obyvateľov Nesta.

Športové centrum

Miesto, kde bude možné si celoročne zašportovať – slúžiť bude miestnym obyvateľom aj zvyšku mesta.

Športové centrum vytvorí podmienky aj pre netradičnejšie športy, ktorým sa na Slovensku nevenuje veľká pozornosť. Vďaka blízkosti k škole bude slúžiť aj na vzdelávanie a výchovu mládeže k aktívnemu spôsobu života.

Múzeum

Multimediálny priestor bude slúžiť na organizovanie výstav aj na výchovno-vzdelávacie účely. Namiesto študovania obrázkov v učebnici vlastivedy tu žiaci na vlastné oči uvidia prírodu a krajinu, ktorá posledných sto rokov neustále mení svoju tvár aj rolu v dejinách – územím Nesta pochodovali napoleonské vojská, regimenty v Prvej svetovej vojne aj tankové divízie počas Druhej svetovej vojny. Na tomto mieste človek môže vstúpiť do protitankového bunkra aj dotknúť sa ostnatého drôtu zo železnej opony.

Ihriská

Voľný čas budú môcť deti tráviť na jednom z viacerých ihrísk rozmiestnených po celej štvrti.

Ihriská sú určené pre všetky deti – od najmenších až po dospievajúcich teenagerov. Vybudované budú tak, aby malých návštevníkov nielen zabavili, ale aj udržali v bezpečí.

Ihriská v Neste budú patriť aj dospelým. Pohojdajú sa na špeciálnych hojdačkách pre „veľkáčov“.

Verejné priestranstvá a námestia

S bývaním v Neste si človek kupuje strechu nad hlavou, ale aj kvalitný verejný priestor. Nesto skrátka nie je pre tých, ktorí sa chcú skrývať, nebude sa ním dať prejsť bez toho, aby tu človek nestretol známu tvár. Lavičky zaplnia rodičia, deti aj seniori. Estetiku verejných priestorov povýši moderné umenie. Umelci premenia ulice na pódiá a galérie.

Mám záujem