Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Interaktívna hra, ktorá vám odhalí historické zákutia Nesta

29. augusta 2023

Cestujte v čase, objavte svet tajomných príbehov, vyriešte hádanky, putujte okolím Nesta, pozbierajte črepy dejín a pomôžte z nich vtákovi Viktorovi postaviť si hniezdo. To všetko na vás čaká v hre s rozšírenou realitou Mysterio, ktorú si môžete zadarmo stiahnuť do svojich mobilov a vyraziť za dobrodružstvom do novovznikajúcej štvrte Petržalky, kde sa môžete usadiť aj vy.

O okolí Nesta je známe, že dýcha históriou. Kedysi tadiaľto viedla železná opona – sporná hraničná línia, ku ktorej ste sa počas studenej vojny nesmeli ani len priblížiť. Dnes sa tu buduje moderná a kompletne vybavená štvrť, ktorá artefakty a stavby z obdobia 1. a 2. svetovej vojny citlivo zakomponuje do novej a ambicióznej výstavby. Hravou formou ich teraz môžete objaviť a spoznať aj vy. Stačí si stiahnuť hru s názvom Mysterio do svojich mobilov, odviezť sa do Nesta a stlačiť PLAY.

Poklady a črepy dejín

Viktor je dobrodružný a prelietavý vták, ktorý sa chce spolu so ženou zahniezdiť v Neste. Rád cestuje v čase a hniezdo si stavia z črepov minulosti. Bude vaším sprievodcom, ktorý sa vám prihovorí a ukáže na telefóne. Naviguje vás na historické miesta a povie vám o udalostiach, ktoré sa tu odohrali. Cez hádanky a správne odpovede si postupne otvoríte nové portály do minulosti a zažijete vizuálne dobrodružstvo priamo vo vašom mobile. Dozviete sa napríklad všetko o vojnovom cintoríne, protitankovom bunkri či replike železnej opony, ktoré sú tu zachované s úctou a odkazom pre ďalšie generácie. Mnohé z týchto artefaktov sú už dnes prirodzene začlenené do zelene a prírodného prostredia. Ak ste tu ešte neboli, máte sa na čo tešiť. Hra sa končí vyriešením číselného kódu a otvorením virtuálneho sejfu, ktorý ukrýva tajomný poklad. Jeho obsah vám, samozrejme, neprezradíme. Hra je vhodná pre malých i veľkých. Vydajte sa do Nesta, aby ste spoznali Viktora a jeho tajomstvá. Zároveň sa na vlastné oči môžete presvedčiť ako Nesto napreduje a postupne rastie. Možno sa tu rozhodnete „zahniezdiť“ aj vy.

Náučnú interaktívnu hru Mysterio si môžete stiahnuť na App Store alebo na Google Play . Nájdete v nej aj ďalšie zaujímavosti a historické poklady s odkazom na bohatú minulosť v blízkom i ďalekom okolí.

Chcete byť informovaní
o novinkách z Nesta?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Nesta

Chcete aj vy
tvoriť Nesto?

Chcem kúpiť byt v Neste
Chcem bývať v prenájme v Neste
Chcem podnikať v Neste
Chcem investovať v Neste