Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Deti si Nesto zaľúbia už teraz vďaka neodolateľnému ihrisku

14. júna 2024

Kvalitný verejný priestor je miesto, v ktorom sa budujú dlhodobé susedské vzťahy a je pridanou hodnotou každého moderného bývania. Veľmi intenzívne sa jeho budovaním zaoberáme aj v Neste. Aj preto sme pouličný „nábytok“ od lavičiek až po odpadkové koše zverili do rúk medzinárodne uznávanej českej firmy mmcité, ktorá sa už tri desaťročia špecializuje na vývoj, dizajn a výrobu mestského mobiliáru. Pod palcom majú aj najnovšie detské ihrisko v Neste, ktoré vybudovali spolu so svojím dodávateľom hrište.cz.

Hravá geometria, odolné a udržateľné prírodné materiály, bezpečné prevedenie a skvelý dizajn vrátia do detstva aj nejedného dospeláka. Najväčšiu radosť z nového ihriska v novovznikajúcej štvrti v Petržalke však budú mať deti. Popri bytoch, ktoré v Neste momentálne kolaudujeme, vzniklo vo vnútrobloku prvých troch obytných domov aj moderné detské ihrisko s výraznými prvkami z dubového a smrekovcového dreva.

Noví obyvatelia, ktorí sa sem sťahujú už v lete, tak budú môcť „vypustiť“ deti do bezpečného, hravého a kvalitného priestoru rovno pod oknami. Dočasné detské ihrisko vzniká aj v priestore Na námestí, kde sa postupne rozrastá naša moderná štvrť. 

Atraktívne ihrisko s pieskoviskom

Nesto ponesie rukopis kvalitného dizajnu od firmy, ktorá určuje trendy mestského mobiliáru. Za svoje výrobky je pravidelne oceňovaná prestížnymi domácimi, ale aj medzinárodnými dizajnérskymi cenami. Pouličný nábytok od mmcité môžeme vidieť nielen v našom regióne, ale bodoval aj na Olympiáde v Rio de Janeiro 2016 v Brazílii, kde sídli aj pobočka českej firmy. Ihrisko, ktoré spolu so spoločnosťou hrište.cz vybudovali v Neste, sa  vyznačuje množstvom atraktívnych detských preliezok, dizajnovou nerezovou šmýkačkou, veľkou pružinovou hojdačkou aj inkluzívnou trampolínou, ktoré je vhodná a ľahko prístupná aj pre deti so zdravotným znevýhodnením.

Niektoré prvky dokonca využijú aj športoví nadšenci. „Všetky produkty vyrábame tak, aby sa jednotlivé časti dali po desiatkach rokov jednoducho opraviť alebo vymeniť. V Neste nechýba ani pieskovisko, ktoré nebýva na nových sídliskách štandardom. Je síce náročnejšie na údržbu, ale podľa nás ide o kľúčový priestor, ktorý je doslova magnetom pre deti,“ deklaruje Erik Rybanský, obchodný riaditeľ mmcité na Slovensku. 

Deti aj rodičia sa už teraz majú v Neste na čo tešiť. Veríme, že kvalitný a udržateľný mestský mobiliár aj ďalšie ihriská prispejú k budovaniu susedských vzťahov a prilákajú budúcich obyvateľov do spoločného verejného priestoru. Stanú sa tak súčasťou genius loci, ktorý postupne citlivo budujeme v novovznikajúcej štvrti Petržalky.

Chcete byť informovaní
o novinkách z Nesta?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Nesta

Chcete aj vy
tvoriť Nesto?

Chcem kúpiť byt v Neste
Chcem bývať v prenájme v Neste
Chcem podnikať v Neste
Chcem investovať v Neste