Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Nesto o krok bližšie k nasťahovaniu

12. februára 2024

Už o pár mesiacov budeme v Neste kolaudovať prvých 164 bytov v zóne Na námestí. Noví majitelia by v nich mohli bývať už v lete. Bytové domy s označením C1, C2 a C3 už majú dokončené fasády v harmonických farbách, ktoré korešpondujú s okolitou prírodou. Tie ladia aj s dreveným obkladom zábradlí balkónov, loggií a predzáhradiek. Nesto už pomaly nadobúda pocit hotového susedstva, do ktorého sa čoskoro začnú sťahovať prví Nesťania.

Nesto rastie podľa našich vízií a plánov. Trojica prvých domov v polyfunkčnej obytnej zóne Na námestí je pred dokončením. Zvonka už dostali svoju konečnú podobu vo forme farebne rozmanitých a pútavých fasád z dielne renomovaného architektonického ateliéru SIEBERT + TALAŠ.

Spoločným menovateľom, ktorý sa opakuje na fasádach objektov, je použitie drevených profilov z agátového dreva. Drevo je použité v prírodnej forme bez akejkoľvek chemickej úpravy. V budúcnosti nebude potrebné jeho prácne ošetrovanie formou náterov alebo impregnácie. Povrch bude postupne naberať prirodzený odtieň dreva.

Výnimku tvoria balkóny na objekte C1 a C2. Kvôli požiadavkám požiarnej ochrany bolo nutné použiť hliníkové lamely s imitáciou dreva. V úrovni jednotlivých podlaží je vložená tmavá negatívna horizontálna drážka. Biele plochy omietky sú vertikálne škriabané, pri pohľade zblízka sú na plochách viditeľné dekoratívne čierne kameninové čipsy, ručne vstrekované do vlhkej omietky.

Objekt C3 je v porovnaní so svojím susedom výrazovo pestrejší a farebne rozmanitejší. Na jeho fasáde je použitá kombinácia okrových farieb, betónovej stierky a železobetónových prefabrikovaných prvkov.

Spoločným prvkom, ktorý spája objekty Na námestí do jedného harmonického celku, sú telesá súkromných predzáhradiek, ktoré prislúchajú bytom na prízemí. Oplotenie je tvorené kombináciou plôch z pohľadového železobetónu a z dreveného latkového zábradlia z agátového dreva.

V úrovni parteru obchodných prevádzok a vstupov smerom do námestia objekty zjednocuje konzola priebežnej markízy s vegetačnou strechou a výnimočným dreveným podhľadom.

Dokončené fasády budov hovoria jasnou rečou – už onedlho zavíta do Nesta reálny život. Napĺňame tak veľký potenciál územia nášho projektu. Na skok od historického centra Bratislavy postupne budujeme kvalitné bývanie so všestrannou vybavenosťou a pracovnými príležitosťami.

Aktuálne ponuky bývania v Neste a štandardy bytov nájdete tu. Možnosť 3D prehliadky vzorových bytov nájdete na https://www.nesto.sk

Chcete byť informovaní
o novinkách z Nesta?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Nesta

Chcete aj vy
tvoriť Nesto?

Chcem kúpiť byt v Neste
Chcem bývať v prenájme v Neste
Chcem podnikať v Neste
Chcem investovať v Neste