Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Všetky byty v Neste budú mať moderné podlahové kúrenie

28. marca 2023

Záleží nám na tom, aby bývanie, ktoré si nájdete v Neste, bolo podľa vašich predstáv. My už dnes vieme, že vám v ňom bude aj príjemne teplo. Vykurované bude priamo od zeme, rovnomerne a spoľahlivo. Všetky byty totiž budú mať zabudované moderné elektrické vykurovacie infra fólie, ktoré zabezpečia adekvátne využívanie energie. Výhod takéhoto podlahového kúrenia je však omnoho viac.  

Začnime pekne od podlahy. Odtiaľ pôjde vo vašom novom byte teplo. V izbách nebudú z estetického hľadiska prekážať žiadne radiátory, ktoré by narúšali vzhľad interiéru. Navyše, pri kúrení radiátorom sa teplo prenáša konvekčne, čiže prúdením. To znamená, že sa víri prach. Naopak, podlahové kúrenie dodáva teplo do miestnosti pomocou sálania. Vďaka celoplošnému prenosu energie vyhrievajú fólie podlahu efektívne a rovnomerne v celom byte. Benefitom vykurovacích rohoží je rýchly nábeh kúrenia. Podlahové fólie vyrovnaným sálaním najprv zahrejú vzduch a následne spoľahlivo vyhrejú celú miestnosť. A tak v byte vzniká pocit tepla za oveľa kratší čas.

Znižuje vlhkosť a nevyžaduje údržbu  

Podlahové vykurovacie fólie budú rozmiestnené po celom byte v niekoľkých okruhoch. Ovládať sa budú samostatne podľa miestností cez termostaty. Tie budú mať svoju mobilnú aplikáciu, ktorá bude slúžiť na nastavenie vyhrievania jednotlivých priestorov bývania podľa potreby. Majitelia bytov si tak budú môcť navoliť automatické spúšťanie vykurovania, napríklad v ranných hodinách a po príchode z práce, a naopak jeho utlmenie cez deň, keď budú mimo domova.

Ďalšou výhodou je, že podlahový vykurovací systém je neviditeľný a nevyžaduje si takmer žiadnu údržbu. Zo zdravotného hľadiska je podlahové kúrenie správnou voľbou. Nebude vám zima na nohy a taktiež sa nemusíte obávať vírenia vzduchu, čo ocenia najmä alergici. Podlahové kúrenie zároveň znižuje úroveň vlhkosti. V kobercoch tak nedáva šancu na prežitie a rozmnožovanie roztočov. Teplo priamo z podlahy je taktiež významným činiteľom prevencie proti artritíde. Moderné podlahové kúrenie bude teplom vášho domova v najmodernejšej štvrti v Petržalke.  

Výhody podlahového kúrenia v kocke:

  • neruší vzhľad interiéru, poskytuje lepší pocit tepelnej pohody 
  • kúrenie znižuje vlhkosť v obytnom priestore 
  • vhodné pre alergikov 
  • ideálne rozdelenie tepla v priestore 
  • nedochádza k prúdeniu vzduchu, a tým k znečisťovaniu povrchu stien a vykurovacích telies unášaným prachom 
  • nízko údržbové 
  • maximálna hygiena prevádzky 

Chcete byť informovaní
o novinkách z Nesta?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Nesta

Chcete aj vy
tvoriť Nesto?

Chcem kúpiť byt v Neste
Chcem bývať v prenájme v Neste
Chcem podnikať v Neste
Chcem investovať v Neste