Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Bilancujeme rok 2023: Nesto rastie, prví obyvatelia sa nasťahujú už na budúci rok

03. januára 2024

Výstavba projektu Nesto napreduje presne podľa plánov. Napĺňame veľký potenciál územia nášho projektu na rozhraní Petržalky a susedného Rakúska. Na skok od centra Bratislavy postupne budujeme nielen kvalitné bývanie so všestrannou vybavenosťou a pracovnými príležitosťami, ale revitalizujeme aj kus histórie. Do Nesta prinášame život už teraz. Je čas pozrieť sa na to, čo sa nám v tomto roku podarilo a aké plány máme v Neste na ďalší rok.

Čo sme zrealizovali v roku 2023?

  • V rámci vyvolanej investície sme zmodernizovali prepojenie Kopčianskej a Bratskej ulice. Aj vďaka tomu bude doprava do Nesta ešte plynulejšia a rýchlejšia. Cesta do Nesta sa stáva modernou komunikáciou, ktorú budú využívať nielen budúci obyvatelia novej štvrte, ale aj turisti a návštevníci bunkrov a susedného vojenského cintorína.
  • Nesto sme otvorili zážitkovému vzdelávaniu. Lokalita láka nielen záujemcov o bývanie, ale tiež školy, študentov a milovníkov histórie. V spolupráci s neziskovou organizáciou EDULAB, ktorá sa venuje inovačnému vzdelávaniu, sme preto vytvorili priamo na území Nesta možnosť hravou formou pochopiť miestny historický kontext. Podporili sme vznik interaktívnej tabule, pri ktorej môžu učitelia aj rodičia s deťmi absolvovať interaktívnu hodinu dejepisu. Vzdelávacie aktivity chceme v Neste rozvíjať aj naďalej.
  • Vytvorili sme aj hru s rozšírenou realitou Mysterio, ktorú si môžete zadarmo stiahnuť do svojich mobilov. Hravou formou tak viete vy alebo aj vaše deti získať vedomosti z historickej oblasti v Neste.
  • V blízkosti vojenských pamiatok sme revitalizovali lesopark. Jeho súčasťou sú zastrešené piknikové sedenia, lavičky a ležadlá a nechýba ani možnosť opekania na dvoch griloch a koše na separovanie odpadu. Celý lesopark skrášľuje okolie Nesta a vytvára atraktívne miesto na prechádzky s možnosťou piknikov či oddychu pre cyklistov, ako aj podmienky pre školské výlety po stopách dejín.

Pozývame vás na virtuálnu prechádzku Nestom

Zažiť atmosféru Nesta je možné už dnes vďaka videu, ktoré predstavuje víziu tejto zmysluplnej štvrte. Virtuálna prechádzka sa začína vstupom do Nesta, kde už dnes premáva pravidelná autobusová linka MHD číslo 80 a cyklisti radi využívajú aj našu novú obojstrannú cyklotrasu na Kopčianskej ulici. Prehliadka pokračuje námestím smerom k vnútroblokom a predstavuje aj priestranné terasy a nádherné výhľady. Video nájdete tu.

Čo nás čaká v roku 2024?

  • Prvých 180 bytov v zóne Na námestí bude dokončených v priebehu roka 2024 a noví majitelia by v nich mohli bývať už v lete. 
  • Finalizujeme unikátny koncept južného námestia nad sektorom C. Ten prepojí verejné priestory s obytnými časťami a bude naplno slúžiť obyvateľom a návštevníkom.
  • Pre prvých obyvateľov Nesta budujeme dočasný park, ktorému budú dominovať prvky z prírodných materiálov.
  • Začíname s výstavbou dvoch vzájomne prepojených obytných blokov pod pracovným názvom Nesto A, v ktorých bude spolu 314 nájomných jednotiek rôznej veľkosti. Ide o unikátny projekt na Slovensku, ktorý už výborne funguje nielen v zahraničí, ale otestovaný ho máme aj v Trnave.
  • Nesto v roku 2024 ďalej porastie. Tešíme sa, že už budúci rok bude obývané.

Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %. Aktuálne ponuky bývania v Neste a štandardy bytov nájdete tu.

Možnosť 3D prehliadky vzorových bytov nájdete na https://www.nesto.sk

Chcete byť informovaní
o novinkách z Nesta?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Nesta

Chcete aj vy
tvoriť Nesto?

Chcem kúpiť byt v Neste
Chcem bývať v prenájme v Neste
Chcem podnikať v Neste
Chcem investovať v Neste