Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Čo sme stihli v roku 2021

30. decembra 2021

Aj keď sme stále na začiatku výstavby Nesta, veci sa hýbu a ideme krok po kroku za naším cieľom. Chceme vybudovať novú zmysluplnú mestskú časť Bratislavy. Čo sme stihli tento rok?

Infraštruktúra je základ

Od začiatku roka sme sa intenzívne venovali prípravným prácam súvisiacim s budovaním infraštruktúry pre Nesto. Výsledkom je evidentná zmena k lepšiemu na Kopčianskej ulici v blízkosti vznikajúcej štvrte. V lete tak okrem nového 850-metrového úseku ulice pribudol aj takmer kilometer bezpečnej oddelenej cyklotrasy. Z Nesta sa na bicykli pohodlne dostanete buď do Rakúska, alebo opačným smerom do centra Bratislavy, kde ste voľným tempom za 16 minút.

Ideme na to!

V októbri sme poklepali základný kameň, čím sa oficiálne začala fáza výstavby Nesta. Ešte ani nevychladli slávnostné poklepávacie kladivká a stroje sa už pustili do práce. Budú mať čo robiť, pretože máme smelé plány. Chceme, aby Nesto prepájalo históriu mikrolokality s budúcnosťou, územie Petržalky s Rakúskom, a bývanie s komunitným životom, oddychom aj pracovnými príležitosťami pre jeho obyvateľov.

Zastávka Nesto

Trvalá udržateľnosť je pre nás jedným zo základných princípov, na ktorých bude Nesto stáť. Preto podporujeme ekologické formy dopravy. A preto ešte skôr než vyrástli prvé budovy, sme postavili novú zastávku MHD s názvom Nesto. Zatiaľ na nej nevystupujú obyvatelia Nesta, ale tešíme sa, že ju môžu využívať výletníci smerujúci do tejto lokality. Okrem prechádzky do Rakúska si vďaka linke 80 môžu ľahšie vychutnať potulky k vojenskému cintorínu Kopčany a fenomenálnemu bunkru B-S 8 „Hřbitov”.

Súťaž o budúcnosť

Ešte v októbri pri príležitosti poklepania základného kameňa sme ohlásili medzinárodnú urbanistickú súťaž pre územie Nesto Sever. Na začiatku decembra sme už mohli zverejniť všetky detaily. Tešíme sa, že účasť potvrdilo sedem skúsených ale najmä progresívne zmýšľajúcich európskych tímov. Výsledkom bude komplexné architektonicko-urbanistické riešenie územia, ale najmä kvalitný život pre obyvateľov Nesta. Architekti a urbanisti musia v návrhu skĺbiť všetky funkcie štvrte – bývanie, prácu, obchod, hodnotný a využiteľný verejný priestor a služby ako vzdelávanie a šport. Prvé kolo súťaže prebieha do januára 2022, druhé približne do apríla 2022. Po ňom už porota deviatich odborníkov vyberie víťaza aj s jeho Masterplanom, ktorý zadefinuje, ako bude vyzerať, žiť a napredovať Nesto najbližších 40 – 50 rokov.

Nový rok, nové výzvy

V roku 2022 Nesto nepochybne čakajú nové výzvy. Už sa na ne pripravujeme a tešíme sa, ako budeme na konci roka rekapitulovať. Vám takisto želáme v roku 2022 len samé splnené výzvy a udržateľný masterplan.

Chcete byť informovaní
o novinkách z Nesta?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Nesta

Chcete aj vy
tvoriť Nesto?

Chcem kúpiť byt v Neste
Chcem bývať v prenájme v Neste
Chcem podnikať v Neste
Chcem investovať v Neste