Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Doprava do Nesta bude vďaka rekonštrukcii Kopčianskej ulice plynulejšia a rýchlejšia

26. októbra 2023

Začiatkom novembra bude dokončené zmodernizované prepojenie Kopčianskej a Bratskej ulice, ktoré sa v rámci vyvolanej investície realizuje v súvislosti s výstavbou Nesta. Budúcim obyvateľom najmodernejšej štvrte Petržalky to urýchli napojenie na diaľnicu D2 aj na ďalšie komunikácie v rámci Bratislavy.

Kopčianska ulica sa vďaka výstavbe Nesta za posledné tri roky modernizuje už na druhom dôležitom úseku. Pri napojení na Bratskú ulicu sa momentálne v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta Bratislavy realizuje kľúčová rekonštrukcia. Jej cieľom je zvýšenie kapacity  križovatky týchto dvoch ulíc. „Predlžuje sa odbočovací pruh, pribudne nová cestná signalizácia na nadjazde smerom na Bratskú ulicu a vymení sa asfaltový povrch spolu s ďalšími opravami cestného telesa. Uľahčí to orientáciu vodičov v danej križovatke a odbočovanie bude oveľa plynulejšie a pohodlnejšie,“ hovorí development manažér projektu Nesto Michal Brúsil. Finančné náklady odhaduje na 900-tisíc eur. Rekonštrukciou Kopčianskej ulice sa tak skvalitní obsluha a dostupnosť tohto atraktívneho územia.

Autom 6 minút do centra, bicyklom len 16

Kopčianska ulica v Petržalke sa po prvý raz rekonštruovala v roku 2020, kedy sa predĺžila a sprejazdnila až k rakúskym hraniciam. Na jej konci sme vybudovali otočisko pre MHD so zázemím pre vodičov autobusov. Vznikli tu dve nové zastávky s názvom „Nesto“. Už dnes sa sem pohodlne dopravíte pravidelnou linkou bratislavskej MHD číslo 80. Okrem 850 metrov novej cesty boli kompletne zrekonštruované a predĺžené aj inžinierske siete pod komunikáciou, ktoré slúžia územiu Nesta, ale aj ďalším susedom. Pribudla aj obojsmerná cyklotrasa, ktorá prepája územie od rakúskeho Kitsee až do centra Bratislavy. Bicyklom je tak Staré mesto dostupné z Nesta za 16 minút, autom už v priebehu 6 minút.

Kopčianska zažíva „boom“

„V rámci dlhodobého plánu chceme dokončiť prepojenie medzi ulicami Kopčianskou a Bratskou cez územie Nesta, čím vznikne priame napojenie novej štvrte na diaľnicu D2 cez Bratskú ulicu. Naším cieľom je dokončiť túto výstavbu v roku 2026,“ deklaruje Michal Brúsil. Celkové vyvolané náklady na rekonštrukciu Kopčianskej ulice a súvisiacej infraštruktúry sa odhadujú na úrovni 2,7 milióna eur.

Kopčianska ulica sa vďaka výstavbe Nesta stáva modernou komunikáciou, ktorú môžu využívať nielen budúci obyvatelia tejto štvrte, ale aj turisti a návštevníci bunkrov a vojenského cintorína, ktorí sa sem pohodlne dopravia na bicykli, pravidelnou linkou MHD alebo autom. Od začiatku novembra to bude ešte rýchlejšie a plynulejšie.

Revitalizovaný lesopark priamo v Neste

Okrem modernizácie Kopčianskej ulice, sme revitalizovali aj lesopark priamo na území Nesta pri známom vojenskom bunkri a cintoríne z 1. svetovej vojny. Pri týchto pamiatkach, ktoré sú prirodzene zapracované do projektu Nesta a odkazujú na historický odkaz územia, pribudla oddychová zóna. Jej súčasťou sú zastrešené piknikové sedenia, lavičky a ležadlá. Nechýba ani možnosť opekania na dvoch griloch a koše na separovanie odpadu. Celý lesopark tak skrášľuje okolie Nesta a vytvára atraktívne miesto pre verejnosť, školské výlety po stopách dejín, ale aj pre pikniky či oddych cyklistov. Ešte pred začatím výstavby sme na hranici územia vysadil takmer 600 stromov a 1700 kríkov.

Chcete byť informovaní
o novinkách z Nesta?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Nesta

Chcete aj vy
tvoriť Nesto?

Chcem kúpiť byt v Neste
Chcem bývať v prenájme v Neste
Chcem podnikať v Neste
Chcem investovať v Neste