Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Nesto na námestí – mestské bývanie plné života

27. júla 2023

Reč je o výnimočnom bývaní, ktoré prináša pre budúcich „Nesťanov“ veľa benefitov. Keďže naša prvá etapa výstavby otvára aj príbeh južného námestia, pomenovali sme bytový dom v jeho bezprostrednom susedstve veľavravne – Nesto na námestí. Jeho súčasťou budú aj tiché vnútrobloky a veľa zelených plôch, aby nové byty v sebe snúbili mestské bývanie v náručí zelene.

Výstavba prvej etapy Nesto na námestí úspešne napreduje a prvé byty odovzdáme novým majiteľom podľa plánov už o rok. Dominantou prvej etapy Nesta Juh bude námestie, na ktorom sme si dali špeciálne záležať. Verejný priestor vo forme veľkorysého námestia totiž vôbec nie je bežný ako súčasť nového developmentu na Slovensku. My sme ho naplánovali s úmyslom vytvoriť živé miesto pre komunitu a verejnosť. Námestie v Neste bude preto až prekvapivo priestranné a moderné, aby dokázalo plniť všetky svoje funkcie kvalitne. Prvé námestie v rámci Nesta je umiestnené a naprojektované tak, aby nových „nesťanov“ vítalo a pozývalo ďalej. Z veľkorysého otvoreného priestoru s mestskou atmosférou sa plynulo smerom do vnútra mení na intímnejšie miesto plné zelene. Budúcu podobu novej štvrte vám predstavujeme v najnovšom videu.

Jedno námestie, veľa funkcií

Víziou pre správne navrhnuté a zrealizované námestie je stať sa akousi dušou celého developerského projektu. Život mu prinesie komunita a noví obyvatelia. Južnú časť Nesta sme naprojektovali tak, aby bolo námestie zároveň vstupnou bránou do Zelenej promenády – pešej zóny, ktorá bude prechádzať celým Nestom a bude vyhradená pre oddych a športové aktivity. Na južnom námestí bude umiestnená vodná fontána, ktorá bude prístupná pre deti i dospelých na osvieženie v sparných letných dňoch. V jej blízkosti sa budú nachádzať drevené ostrovčeky určené na piknik a posedenie v tieni vysadených stromov. Všetky budovy v okolí námestia budú do priestoru osadené tak, aby pomáhali zabraňovať prehrievaniu voľnej plochy. Samozrejmosťou budú aj riešenia na zadržanie vody na území Nesta.

Námestie ako predĺžená obývačka

Tak vnímame naše verejné priestranstvo na Neste Juh. Vyložené bude kamennou dlažbou a bude predurčené na rôznorodé akcie mestského typu. Budú sa tu dať zorganizovať obľúbené mestské trhy, komunitné podujatia, food-festy, komornejšie hudobné koncerty, divadelné predstavenia pre deti, či vianočné trhy. Námestie bude vstupnou bránou do Nesta od Kopčianskej ulice a bude živým priestorom na susedské stretávanie a budovanie komunity nových „nesťanov“ s prepojením na obyvateľov Petržalky. Z Nesta to bude všade na skok, aj do susedného Rakúska, na viedenské letisko, či do samotného centra Bratislavy.

Nesto na námestí dáva zmysel

Filozofiou Nesta je mať bývanie, prácu aj relax v dosahu 20 minút. Bytový dom Nesto na námestí bude mať výhodnú polohu v srdci južnej štvrte a zaručuje, že budete uprostred zelene a diania, obklopení živou komunitou a kompletnou infraštruktúrou služieb. Bývanie v tejto najmodernejšej štvrti Petržalky dáva zmysel. Budujeme ju na zelenej lúke tak, aby sa rozrastala postupne a organicky počas nadchádzajúcich rokov. Momentálne už dokončujeme bytový dom Nesto na námestí. Aj vy môžete byť súčasťou budúcnosti tejto atraktívnej štvrte. Pozrite si našu aktuálnu ponuku a nájdite si byť podľa vašich predstáv.

Nesto na námestí pozostáva z troch bytových domov C1, C2 a C3.

Chcete byť informovaní
o novinkách z Nesta?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Nesta

Chcete aj vy
tvoriť Nesto?

Chcem kúpiť byt v Neste
Chcem bývať v prenájme v Neste
Chcem podnikať v Neste
Chcem investovať v Neste