Rozhodnite sa pre bývanie v Neste a získajte dizajnovú kuchyňu v cene bytu.

Žiadne inflačné doložky, po podpise zmluvy je cena za byt v Neste konečná

14. novembra 2022

Rast nákladov, ktorých vývoj sa najmä pri dlhodobých projektoch ťažko odhaduje, sa nutne premieta aj do cien bytov, a developeri na túto situáciu reagujú rôznym spôsobom. Skloňuje sa najmä jeden pojem – inflačné doložky. V Lucrone sme zvolili inú cestu a nechceme riziko nášho podnikania prenášať na klientov. Preto inflačné doložky neuplatňujeme a budeme sa snažiť tento stav udržať aj naďalej.

Inflačná doložka v zmluve znamená, že developer vám môže po uzatvorení budúcej kúpnej zmluvy jednostranne navýšiť cenu bytu, ktorý si kupujete. Môže tak spraviť z dôvodu inflácie alebo zdraženia vstupných nákladov. Klient sa tak dostáva do nepríjemnej situácie, pretože hypotéka, ktorú mu schválila banka, už nemusí stačiť na kúpu nehnuteľnosti. Klienti, ktorí nemajú dostatok vlastných zdrojov alebo im banka odmietne navýšiť hypotéku, tak môžu byť donútení odstúpiť od zmluvy a hľadať si nové bývanie.

V projekte Nesto sa snažíme vysporiadať s nárastom cien nákladov a materiálov postupným fázovaním predaja bytov. Do predaja ich nedávame všetky, ale vo fázach, pričom v každej etape ponúkneme na trh iba určitý počet bytov, pri ktorom vieme zohľadniť ďalší rast nákladov aj v samotných cenách bytov.

Vďaka strategickému plánovaniu výstavby a dlhoročným skúsenostiam spoločnosti Lucron, naši klienti inflačné doložky v zmluvách nemajú, čo je v súčasnosti veľkou výhodou. V Neste tak máte istotu, že po podpise zmluvy je cena za byt konečná a nebude sa meniť. Svoj byt tak nadobudnete za jasne stanovenú cenu bez toho, aby sa navyšovala v priebehu výstavby o infláciu.

Okrem zmlúv bez inflačných doložiek máme pre našich klientov v Neste v partnerských bankách dohodnutý jednoduchší postup pri dokladovaní: nemusia predkladať znalecký posudok, potrebujú len občiansky preukaz, vydokladovanie príjmu a zmluvu – Rezervačnú zmluvu alebo Zmluvu o budúcej zmluve. Klient získa zľavu z poplatku za poskytnutie úveru a má možnosť získať najlepšiu úrokovú sadzbu.

Veľkou výhodou je aj konzultácia a vybavenie si úveru na garantujúcich pobočkách partnerských bánk, ktoré majú o našom projekte všetky potrebné informácie a ich hypotekárni špecialisti riešia našich klientov prioritne. Pre prípad akýchkoľvek otázok je pre klientov k dispozícii aj e-mailová adresa hypoteky@nesto.sk . Riešiť financovanie bývania v Neste je tak oveľa jednoduchšie, než by ste čakali.

Chcete byť informovaní
o novinkách z Nesta?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Nesta

Chcete aj vy
tvoriť Nesto?

Chcem kúpiť byt v Neste
Chcem bývať v prenájme v Neste
Chcem podnikať v Neste
Chcem investovať v Neste