Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Vianočné trhy sú z Nesta na skok každým smerom

09. decembra 2022

Ako budúci obyvatelia najmodernejšej štvrte v Petržalke budete mať v rámci ideálnej dostupnosti vášho nového susedstva po ruke aj tradičné vianočné trhy, ktoré sa v adventnom čase konajú v blízkom okolí Nesta. Po jeho dokončení budete môcť oslavovať Vianoce aj v rámci susedskej komunity priamo na veľkorysom námestí. Zmapovali sme, kde všade sa môžete z Nesta vydať tento rok a užiť si predvianočnú atmosféru priateľských stretnutí, tradičných jedál a nápojov, ktoré zahrejú.

Vianočné trhy na Hlavnom námestí

Vianočná Petržalka 2022 na Námestí republiky

Petržalka ponúka nie veľké, no zato útulné vianočné trhy so stromčekom a mesačným programom vystúpení, koncertov a dobročinných aktivít na pomoc ľuďom v núdzi už od konca novembra. Z Nesta to je na Námestie republiky najbližšie, vianočný punč si však môžete dopriať aj pri dostihovej dráhe alebo v malých stánkoch na sídliskách. Záleží na vás, ktorým smerom sa v Petržalke vyberiete.

Petržalské vianočné trhy na Námestí Republiky

Zimný Tyršák pri Starom moste

Na mestskej pláži na Tyršovom námestí sa v rámci Zimného Tyršáku uskutočňujú aj vianočné trhy. Novým Petržalčanom z Nesta, ale aj všetkým obyvateľom a návštevníkom Bratislavy už tradične ponúkajú dobré jedlo a pitie vrátane predvianočnej klasiky v podobe bravčovej krkovičky v žemli, lokší, vareného vína či punču. Nebude chýbať ani Bazaar na Tyršáku, vedomostné kvízy a ďalší kultúrny program. Výhodou týchto vianočných trhov je parkovanie, ktoré je na Tyršáku na prvé dve hodiny bezplatné.

Zimný Tyršák na Tyršovom nábreží

Tradičné vianočné trhy v Starom meste

Neodmysliteľnou súčasťou adventného obdobia v hlavnom meste sú vianočné trhy na Hviezdoslavovom a Hlavnom námestí. Do samotného centra Bratislavy je to z Nesta bližšie, ako by ste čakali, a tak si stánky s chutnými jedlami a teplými nápojmi budete môcť pohodlne vychutnať aj vy – budúci „nesťania“. Staromestské vianočné trhy s krásnou výzdobou trvajú celý mesiac od 25. novembra do 23. decembra a ponúkajú aj bohatý kultúrny program pri 14-metrovom smreku pichľavom, ľudovo nazývanom „strieborná jedlička“. Do centra vás z Nesta pohodlne odvezie autobus číslo 80, ktorého konečná  zastávka je na Kollárovom námestí.

Linka 80 z Nesta do centra

Vianoce na zámku alebo vo Viedni

Lokalita Nesta nie je náhodná. Unikátny potenciál jeho polohy je aj v tom, že leží na hranici s Rakúskom. Pred Vianocami to budú mať jeho noví obyvatelia na skok aj do neďalekého zámku Schloss Hof, ktorý v adventnom období ponúka bohatý program pre všetky vekové kategórie.

V tesnej blízkosti Nesta je aj výjazd na diaľnicu D2, ktorou je to najrýchlejšie aj k viedenskému Rathausu, kde sa na námestí Rathausplatz už tradične konajú čarovné vianočné trhy pod názvom Wiener Christkindlmarkt. Ich história siaha do 18. storočia, ale pred viedenskou radnicou sa konajú od roku 1975. Tí, pre ktorých nie je ďaleko ani Budapešť, to majú z Nesta bližšie aj do hlavného mesta našich južných susedov. Populárnejšie sú po Budapešti vraj už len vianočné trhy pri Jadranskom mori v chorvátskom Dubrovníku.

Vianočné trhy na Hlavnom námestí

Vianoce v Neste

Po dostavbe sa budete v Neste môcť tešiť aj na vianočné trhy priamo „pod oknami“. Plánované veľkorysé námestie, ktoré nebýva v rámci nových rezidenčných projektov na Slovensku štandardom, bude mať v Neste viacero funkcií. V predvianočnom čase bude môcť hostiť rôzne kultúrne a spoločenské akcie vrátane vianočných trhov. Verejné priestranstvo tak bude vytvárať ideálne miesto pre budovanie živej susedskej komunity. Nie nadarmo sa o Neste hovorí, že je presne tam, kde má byť.

Chcete byť informovaní
o novinkách z Nesta?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Nesta

Chcete aj vy
tvoriť Nesto?

Chcem kúpiť byt v Neste
Chcem bývať v prenájme v Neste
Chcem podnikať v Neste
Chcem investovať v Neste